יתרונות האימון בשיטת ראקינג

ראקינג היא שיטה נהדרת לבצע פעילות ספורטיבית מיטיבה, ללא צורך בציוד יקר וללא צורך בהכשרה מיוחדת. שיטת הראקינג היא למעשה הליכה רגלית תוך נשיאת משקל בתרמיל גב. הדברים היחידים שנדרשים לשם כך הם זוג רגליים, נעליים טובות, תרמיל גב עם משקל ומסלול הליכה – שיכולה להתבצע בכל מקום.

 

מדובר באימון ספורטיבי שכל אחד יכול לבצע, ובכל מקום. זוהי אחת מהסיבות העיקריות לכך שמדובר בספורט פופולרי במקומות רבים, וכעת יותר ויותר ישראלים מגלים גם הם את נפלאות השיטה.
 

היתרונות המרכזיים של אימוני ראקינג

לראקינג יש לא מעט יתרונות, שהופכים אותה לצורת אימון מהנה ויעילה. ראשית, קל מאוד להתחיל. היא אינה דורשת שום הכנה מקדימה מורכבת, ולמעשה כל מי שיכול ללכת – יכול להתחיל... הדבר נכון בכל שלב ו(כמעט) בכל מצב של כושר גופני. שיטת הראקינג גם אינה דורשת ציוד יקר: הציוד היחיד הנדרש הוא תרמיל גב (פריט שימושי שיש כמעט בכל בית), ועצמים כבדים שניתן לשים בתרמיל. מכיוון שבהחלט ניתן להשתמש לצורך כך בספרים כבדים, לבנים, בקבוקי מים וכדומה, אין צורך לקנות שום דבר כדי להתחיל ולהתאמן בשיטה.
 
אימון מבוסס משקל-גוף
ביצוע ראקינג יכול להשתלב היטב בכל שגרת אימונים שמתמקדת באימוני משקל גוף. לשיטה יש יתרונות בריאותיים רבים, בהם שיפור סיבולת הלב-ריאה, חיזוק מערכת השרירים (שרירי הרגליים וגם שרירי הליבה והגב) ושריפת קלוריות מוגברת. השיטה שייכת לעולם הפעילויות הספורטיביות שמתבצעות ברמת אינטנסיביות נמוכה ובצורה מתמשכת (נקרא גם LIIT). פעילות כזו היא מצוינת מכיוון שהיא מתאימה לכל מצב של כושר גופני, היא שורפת יותר קלוריות, היא דורשת זמן התאוששות קצר יותר וגם קל להתמיד בה לטווח ארוך.  
 
אימוני ראקינג - יתרונות נוספים
לראקינג יש גם יתרונות נוספים – היא יכולה להוות פעילות חברתית מהנה ומגבשת, שאותה אפשר לעשות עם חברים או בני משפחה בצוותא. האימון מבוצע באוויר הפתוח, ולפיכך ניתן לשלב עימו גם טיול, לשפר את מצב הרוח (כתוצאה משחרור אנדורפינים) ואף לשפר את איכות השינה ואת מערכות כלי הדם והנשימה.  
 

ראקינג - זה הזמן להתחיל

אם לא הכרתם את שיטת הראקינג קודם לכן, זה הזמן להעמיס משקל על תרמיל גב ופשוט לצאת להליכה ארוכה. את תוצאות האימון תתחילו להרגיש במהרה, ותוך זמן קצר – פשוט לא תוכלו כבר להפסיק.
 

מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

5benefits.jpg