האם ראקינג בטוח לגב?

אנשים רבים שמתחילים לבצע ראקינג ומתחילים גם ליהנות מהשיטה, רוצים לדעת האם השיטה בטוחה לגב שלהם. התשובה היא שבהחלט כן, ניתן לבצע ראקינג בצורה בטוחה לחלוטין לגב, רק צריך לשמור על כמה כללים מנחים. 

למעשה, אחד מהיתרונות המובהקים של שיטת האימון הזו, היא חיזוק ובנייה של שרירי הגב והליבה, כך שמדובר בשיטה שיכולה בהחלט גם להועיל לגב וליציבה. 
 
טיפים לשמירה על הגב בזמן אימוני ראקינג
הטיפ החשוב ביותר הוא שמירה על יציבה נכונה בזמן ההליכה. יציבה נכונה צריכה להיות מנח גוף שבו הרגליים מצביעות קדימה, הגב ישר והגוף נוטה מעט קדימה כדי לתת קונטרה למשקל שבתרמיל הגב. 
כדי להשלים את השמירה על הגב, פרט ליציבה הנכונה, חשוב להשתמש בתרמיל גב שמספק תמיכה מספקת לגב, וכזה שיש לו גם אפשרות לחבר רצועות כתפיים לחיזוק התמיכה. 
 
מבחינת המשקל שאתם נושאים על הגב, מתאמנים מתחילים בעולם הראקינג צריכים להסתפק במשקל ביחס של 5-15% ממשקל הגוף, ולא יותר מכך. מתאמנים מנוסים יותר יכולים לשאת משקל רב יותר, בהתאם ליכולת ולסיבולת. 
ישנה גם חשיבות רבה לצורה שבה אתם מחלקים את המשקל בתוך התרמיל. כדי לשמור על הגב, חשוב לסדר את הפריטים בתרמיל באופן שיהיה מחולק בצורה שווה על פני כל הגב. רצוי גם לסדר את המשקל כך שיהיה פרוש לגובה, ולא לרוחב. 
כאשר מקפידים על נשיאת משקל גב בהתאם ליכולת, וכאשר מקפידים על יציבה נכונה ושימוש בתרמיל גב איכותי שמספק תמיכה, הגב שלכם בטוח לחלוטין, וניתן להתאמן בראקינג ללא חשש. 
 
מה אם בכל זאת חשים כאב בגב?
לעתים, מתאמני ראקינג חשים בכל זאת כאב מסוים בגב בזמן אימון או לאחריו. במקרה כזה, רצוי קודם כל להפחית את המשקל שאתם נושאים על הגב. בנוסף לכך, רצוי שלא להתאמן באינטנסיביות כאשר הגב כואב או כאשר אינכם מרגישים טוב. כדאי גם לשקול להחליף את התרמיל שבו אתם משתמשים וכן לוודא שחלוקת המשקל בתוך התרמיל נעשית בצורה הנכונה.
 
בסופו של דבר, אימוני הראקינג צריכים להיות מקור של פעילות גופנית מיטיבה ומהנה, שתורמת לבריאות הגב ואיננה פוגעת בו. לשם כך, צריך רק לשמור על ההמלצות להליכה נכונה בזמן האימון.   

 

מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

3safeback.jpg