כמה קלוריות שורפים באימוני ראקינג

אימוני ראקינג, שמתבצעים על ידי הליכה ממושכת בשילוב נשיאת משקל על הגב, הם לא רק דרך נהדרת לשפר את הכושר, אלא גם יעילים מאוד מבחינת שריפת הקלוריות. למעשה, אימון ממוצע של ראקינג יכול לשרוף קלוריות עד פי 3 מהליכה ללא משא על הגב. שריפת הקלוריות המוגברת היא יתרון נוסף של שיטה זו, ומהווה תמריץ משמעותי עבור מי שרוצה להפחית במשקל באמצעות שילוב של פעילות גופנית בחיי השגרה שלו. 

שריפת קלוריות מוגברת
הסיבה המרכזית לכך שאימוני ראקינג שורפים יותר קלוריות, היא שכתוצאה מהשילוב של ההליכה ונשיאת המשקל – הגוף פעיל יותר, השרירים מתחזקים והמאמץ בכל אימון גדול בהרבה מאשר המאמץ בזמן אימון הליכה רגיל. העומס הנוסף שישנו על הגב יוצר שריפת קלוריות מוגברת, וככל שמתמידים באימונים ומגבירים את כמות המשקל שנושאים ואת משך ההליכה, שריפת הקלוריות הולכת ומתעצמת מאימון לאימון. 
 
שילוב של אימונים פונקציונליים בשגרה
אימון פונקציונלי הוא אימון גופני המתבצע בפרקי זמן קצרים יחסית ואינו דורש מכשור רב. אימוני ראקינג הם דוגמה מצוינת לכך, מכיוון שהם מצריכים רק ציוד פשוט שיש בכל בית, ומתבצעים במשך זמן לא מאוד רב (תלוי כמובן גם במרחק שבו הולכים בכל אימון). אימונים פונקציונליים גם מאופיינים בכך שהם גורמים לחיזוק שרירי הליבה – שרירים שעוטפים את עמוד השדרה ומצויים בגב ובבטן. בזמן האימון, מספר רב של קבוצות שרירים פועל במקביל, וגורם לשריפת קלוריות והוצאה אנרגטית גדולה יותר. לכן, אימוני ראקינג שורפים הרבה יותר קלוריות. 
 
מעבר לאורח חיים בריא יותר
כדי להתחיל או לשמר אורח חיים בריא, יש צורך לא רק בפעילות גופנית, אלא גם בשמירה על תזונה טובה ובדאגה לשינה איכותית ומספקת בלילה. אימוני הראקינג מהווים חלק בלתי נפרד משגרת חיים בריאה שכזו, בין אם למטרת ירידה במשקל או פשוט כדי ליהנות מחיים בגוף בריא יותר. 
בעזרת שילוב של שגרת אימוני ראקינג באופן קבוע, ביחד עם שמירה על התזונה ושינה של מספיק שעות מדי לילה – נוכל ליצור הרגלי חיים שמשפרים את הבריאות, תורמים לירידה במשקל ומאפשרים לחיות חיים רגועים וטובים בהרבה. 
 
מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

6howmanycalories.jpg