מדוע אימוני ראקינג יעילים כל כך

אימוני ראקינג הם דרך נפלאה לשמור על הבריאות, לשפר את הכושר ולהתחזק. מדובר בטרנד עולמי שעכשיו כובש גם את ישראל, וכדאי להכיר את הסיבות שהופכות את שיטת הראקינג ליעילה ואפקטיבית כל כך מבחינה בריאותית. 
שיפור סיבולת הלב-ריאה וחיזוק השרירים.

 

אימוני הראקינג פועלים במקביל בכמה ערוצים. ראשית, הם מחזקים את סיבולת הלב-ריאה, דבר חשוב ביותר מבחינה בריאותית בכל גיל ובכל מצב. שנית, המשקל הרב שאותו נושאים על הגב בזמן ההליכה, תורם לחיזוק השרירים. השרירים העיקריים שמתחזקים באימונים הם שרירי הגב והבטן, וגם שרירי הרגליים כמובן. מסיבה זו, אימוני הראקינג הם יעילים ביותר ומצליחים לשפר בו זמנית את שני הפרמטרים הגופניים האלה. 
 
שמירה על בריאות הגב והיציבה
האימונים בראקינג תורמים מאוד גם לשיפור היציבה. עבור מרבית האנשים כיום, שמבלים חלקים גדולים מהיום בישיבה, מדובר על תרומה משמעותית לבריאות. שיפור היציבה נעשה מאחר והמשקל שמוערם בתרמיל מסייע לחזק את שרירי הגב והליבה, וכתוצאה מכך משתפרת גם היציבה. בנוסף לכך, חיזוק שרירי הגב והבטן תורמים לשמירה על בריאות הגב באופן כולל לטווח ארוך. 
 
אימון ראקינג שורף הרבה יותר קלוריות
אימוני ראקינג משלבים פעילות אירובית וקרדיולוגית, וגם מחזקים את השרירים. השילוב הזה גורם לכך שאימון ראקינג ממוצע שורף עד פי 3 יותר קלוריות מביצוע הליכה רגילה. שריפת הקלוריות מתגברת בהדרגה עד יותר, מאחר ומסת שריר מוגדלת בגוף שורפת יותר קלוריות גם בזמן מנוחה, מה שמעודד ירידה במשקל – עבור מי שמעוניין בכך. 
 
שיפור מצב הרוח והבריאות הנפשית
את אימוני הראקינג ניתן לבצע בכל מקום, אך הם תמיד מתבצעים באוויר הפתוח. ההליכה בחוץ משפרת תמיד את מצב הרוח, ובמיוחד כאשר היא מתבצעת במסלול שנמצא בטבע או על יד נוף יפה. מבחינה מדעית, מחקרים רבים כבר הצביעו על התרומה של הליכה ממושכת לשיפור ההרגשה, גם בעקבות שחרור של אנדורפינים במוח, שגורמים לעלייה חיובית במצב הרוח. 
 
בנוסף לכך, התרומה לבריאות הנפשית נעשית מעצם היציאה החוצה והידיעה שאתם פועלים למען שיפור הבריאות והכושר שלכם. כאשר האימונים מתבצעים בצוותא עם אנשים נוספים – מדובר גם בחוויה מהנה ומגבשת שתורמת תמיד למצב הרוח הטוב. 
 

מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

8whysoeffective.jpg