ראקינג לגילאי 50 פלוס

בני ובנות 50 פלוס הם אוכלוסייה שבה יש חשיבות רבה מאוד לביצוע פעילות גופנית קבועה. פעילות גופנית מסייעת לשימור ושיפור הכושר הגופני, יכולה לסייע לשמירה על הקוגניציה וגם תורמת לשיפור מצב הרוח. על כן לבנות ולבני הגיל הזה, המחפשים/ות שיטת אימון מתאימה, כדאי להכיר את אימוני הראקינג. 

ראקינג היא פעילות ספורטיבית שקל לבצע ולהתחיל איתה, ולכן קל יותר גם להתמיד בה לאורך זמן. יש לה יתרונות רבים עבור צעירים ומבוגרים כאחד, אך עבור בני הגיל השלישי (והמתקרבים לגיל זה) – יש לה כמה יתרונות חשובים במיוחד. 
 
מדוע כדאי לבני ובנות  50+ להתחיל ולהתאמן בראקינג?
פעילות הראקינג היא פעילות שמבוצעת כנגד התנגדות. מחקרים רבים מראים כי פעילות מהסוג הזה תורמת לבנייה מחדש של רקמת השריר, במיוחד בקרב אנשים בגילאים 50-90. המחקרים האלה מראים כי ניתן לראות תוצאות של בניית השריר כבר לאחר שלושה חודשים של אימוני ראקינג קבועים. 
 
אימונים עם התנגדות פועלים היטב גם על המערכת המטבולית וחילוף החומרים בגוף. חילוף חומרים מהיר יותר משפר את איכות החיים וגם תורם ליכולת לרדת במשקל, כאשר הדבר נחוץ. מבחינת הירידה במשקל, אימוני הראקינג תורמים לשריפת שומן, במקביל לחיזוק של מסת השריר בגוף.  
 
רווח נוסף שיש בביצוע אימוני ראקינג ובפעילות תוך התנגדות הוא בהורדה של לחץ הדם בזמן מנוחה. לחץ דם גבוה הוא בעיה שאנשים רבים בני 50+ מתמודדים איתה, ולכן יש להפחתה בלחץ הדם משמעויות חשובות מאוד לטווח ארוך. 
האימונים גם יכולים לתרום לאנשים שמתמודדים עם מחלת הסוכרת, או נמצאים על הגבול שלה, מבחינת רמות הסוכר בדם. אימונים שמחזקים את השרירים והגוף, תורמים ליכולת של הגוף לייצר אינסולין באופן טוב יותר, ומפחיתים את הסיכוי ללקות בסוכרת מסוג 2. 
 
ראקינג לשיפור מצב הרוח
אחת מההשפעות המיטיבות של אימוני ראקינג היא בשיפור הבריאות המנטלית ומצב הרוח. עבור מבוגרים בגיל השלישי, שלעתים סובלים מבדידות ומירידה במצב הרוח ובתפקוד המנטלי, מדובר בבשורה של ממש. ראקינג היא פעילות ספורטיבית שקל מאוד לבצע, והיתרונות שלה הם רבים, במיוחד עבור בני ובנות 50 פלוס – גם במישור הפיזי והגופני וגם במישור המנטלי והנפשי. 

 

מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

7fiftyplus.jpg