טיפים לאימוני ראקינג

ראקינג היא שיטת אימון נהדרת, שמתאימה למתחילים ולמתקדמים כאחד. כדי להתחיל עם האימונים בשיטה, חשוב לבחור את הציוד הנכון, שיוכל לתת מענה לדרישות שלה. הציוד הנכון כולל תיק גב מצוין, נעליים נוחות, גרביים מתאימות ופריטים כבדים שאותם מניחים בתוך התרמיל. כדי לעזור לכם לבחור את הציוד המתאים, הכנו מדריך קצר שמפרט את הדרישות מכל פריט.

איך לבחור תרמיל לראקינג?
בשלבים המתקדמים יותר של האימונים, המשקל שאותו צריך לשאת התרמיל יכול להגיע ל-10 עד 25 ק"ג. התרמיל שלכם צריך לספק לכם תמיכה מספקת לגב וגם מקום להכיל את המשקל הזה. גם אם אתם בשלבים הראשוניים של האימונים, ונושאים משקל מועט בהרבה, אתם צריכים תיק גב נוח ותומך. 
לכן, מומלץ שהתרמיל יהיה בעל רצועות גב רחבות, שבעזרתן המשקל יהיה פרוש בצורה טובה יותר ולא יהיה ממוקד במספר מצומצם של נקודות בגב. בנוסף לכך, כדאי שתהיינה רצועות תומכות שניתן לחבר בין רצועות הגב לבין החלק המרכזי של התרמיל. 
כדאי גם שהחלק האחורי של התרמיל יספק תמיכה לגב. התמיכה יכולה להתקבל באמצעות משטח אורתופדי או פשוט באמצעות משטח קשיח שדואג לחלוקה טובה יותר של המשקל על פני הגב. באופן כללי, ככל שהתרמיל שלכם יספק תמיכה טובה יותר לגב, תוכלו להתאמן בצורה בטוחה ואפקטיבית יותר.  

איזה נעליים לנעול לאימון?
בשלבים הראשוניים של אימוני הראקינג שלכם, ניתן לנעול נעלי ספורט נוחות שמספקות תמיכה טובה לרגליים. הנעליים צריכות להיות יציבות ונוחות, שתתאמנה להליכה למרחק רב במשך פרקי זמן ארוכים. אם אתם נושאים משקל רב על הגב (מתאים למתאמנים מתקדמים יותר), עדיף לנעול מגפי הליכה שמספקים תמיכה עד מעל הקרסול, כדי להימנע ממצב בו אתם מעקמים או מסובבים את הקרסול ואת הרגל בזמן ההליכה. 

איזה גרביים לגרוב לראקינג?
הגרביים המתאימות ביותר לאימוני ראקינג הן גרבי צמר. גרבי הצמר ישמרו על הרגליים שלכם יבשות יותר, גם אם אתם מזיעים, והן הכי מתאימות לאימונים. אלטרנטיבה אחרת היא גריבת גרביים סינתטיות. בכל מקרה, הימנעו מגרבי כותנה, שעלולות לגרום להצטברות רטיבות ולחות על עור הרגליים שלכם. 

איך לשים את המשקל בתיק שלכם?
זו בהחלט נקודה מהותית. כאשר אתם מעמיסים משקל בתוך תיק הגב שלכם, מומלץ לשמור על מרכז הכובד של הפריטים קרוב לעמוד השדרה ולחלק האמצעי של הגב. בנוסף לכך, תמיד כדאי שהמשקל יהיה מפוזר לגובה בתוך התרמיל, ולא לרוחב. כך תוכלו לשמור על יציבה טובה יותר בזמן ההליכה ותימנעו מהעמסת יתר על חלק מהגב בזמן ההליכה.  
 
מעוניינים להצטרף? צרו קשר >
 

11tips.jpg