בניית אימוני ראקינג

כאשר בונים אימוני ראקינג, חשוב לתכנן בצורה מדויקת את מטרות התהליך וגם להרכיב שגרת אימונים יעילה ואפקטיבית. אחת השיטות לכך היא בניית אימונים בשיטת S.M.A.R.T היעילה. 

בניית אימונים בראקינג בשיטת S.M.A.R.T
שיטת S.M.A.R.T היא שיטה מומלצת לבניית אימונים ספורטיביים, והיא תוכל לסייע לכם להגדיר מטרות לאימון וגם לעמוד בהן לאורך זמן. אלה הם עקרונות השיטה:
 
Specific (מטרה ספציפית)
מטרת האימון שלכם צריכה להיות ברורה וקלה לניסוח ולהבנה. בהתאם לכך, מטרה כמו "להיות בריא", היא כללית מדי ולא תסייע לכם להתמיד באימונים. לכן, הגדרת מטרת האימון צריכה להיות ברורה וספציפית, כמו "ירידה במשקל". 
 
Measurable (מטרה מדידה)
מטרות האימון צריכות להיות מדידות. כלומר, המטרה צריכה להיות מלווה במספר ממשי. בהתאם לדוגמה של ירידה במשקל, המטרה צריכה להיות "ירידה של 10 ק"ג במשקל", למשל. חשוב שהמטרה תהיה מדידה באופן כזה שיהיה ניתן לדעת בבירור מתי מצליחים לעמוד בה. 
 
Attainable (מטרה ברת השגה)
גם אם אתם רוצים לשפר את הכושר הגופני או לרדת באופן משמעותי במשקל, אתם צריכים לקבוע מטרה ברת השגה. אם תקבעו לעצמכם מטרה רחוקה מדי, תתקשו לראות תוצאות בתהליך ואתם עלולים להפסיק את שגרת האימונים בשלב מסוים. לכן, אם אתם בתהליך של ירידה במשקל, כדאי לקבוע מטרה מספרית שמקבילה ל-10% ממשקל הגוף, בתור התחלה. לאחר שתגיעו ליעד שלכם, תוכלו להמשיך ולבחור מטרה מדידה וברת השגה חדשה. 
 
Relevant (מטרה רלוונטית)
בחרו מטרה שבאמת מתאימה לרצונות וליעדים האישיים שלכם. אם תבחרו במטרה שאינה באמת חשובה לכם, אתם עלולים שלא להצליח בתהליך. לכן, בחרו תמיד מטרה רלוונטית שאתם מחוברים אליה. 
 
Time-Bound (מטרה תחומה בזמן)
הדרך הבטוחה להצלחה באימונים שלכם היא לקבוע גם דדליין למטרה שלכם. אם מדובר על ירידה במשקל – המטרה צריכה להיות "ארזה 10 ק"ג בשלושה חודשים", למשל. 
 
אז איך בונים את האימון בפועל?
אימוני ראקינג מתאימים מאוד לשיטת S.M.A.R.T. אם נמשיך להשתמש בדוגמה של ירידה במשקל, בניית האימון יכולה להיות במסגרת של שלושה אימונים בשבוע (כל אימון אורך כשעה), עם משקל גב בהיקף של 10% ממשקל הגוף, למשך שלושה חודשים. מסגרת כזו של אימון היא ספציפית, מדידה, ברת השגה, רלוונטית וגם תחומה בזמן. כך ניתן להצליח לממש את מטרות האימון, ולחוות חוויה חיובית וטובה של עמידה ביעדים שהצבתם לעצמכם. 
 
מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

4buildingworkout.jpg