ראקינג - איך מתחילים

אם שמעתם על שיטת הראקינג (Rucking) ואתם רוצים כבר להתחיל להתאמן, וודאי יש לכם לא מעט שאלות. למרבה המזל, אנחנו כאן כדי לענות על השאלות הנפוצות למי שרוצה להתחיל עם השיטה

ראשית, חשוב לדעת כי כל אחד יכול להתאמן בראקינג. לא צריך רמת כושר מסוימת, ציוד מיוחד או יקר, או כל דרישה מוקדמת אחרת. למעשה, אם יש לכם זוג רגליים ותרמיל גב בבית – אתם יכולים להתחיל עם האימונים.
(* כמובן, תוך שימת לב לעומס משקל המתאים לגילכם ולמצבכם הגופני והצמדתו הנכונה לגופכם כמפורט באתר).
 
ההליכה עם משקל עם הגב יכולה להתבצע בכל מקום – ברחובות עירוניים, במסלולי טיול או בשטחים פתוחים. מכיוון שניתן לבצע ראקינג בכל מקום, ואין שום דרישות מקדימות לביצוע האימונים, אין לכם גם שום תירוץ טוב כדי לא להתחיל עם הספורט הנהדר הזה. 

איזה ציוד נדרש לראקינג?
כדי לבצע ראקינג באופן קבוע, אתם צריכים קודם כל תרמיל גב ופריטים כבדים יחסית שתוכלו להניח בתוכו. אם אתם רק מתחילים את מסעכם בתחום הראקינג (תרתי משמע), כדי להתחיל עם משקל לא רב, בסביבות 3-6 ק"ג. כדי להגיע למשקל הזה, אתם יכולים להניח בתרמיל ספרים גדולים, בקבוקי מים מלאים וגם לבנים.
כעקרון, כל תרמיל יכול לשמש לאימוני ראקינג, אך חשוב תמיד עדיף להשתמש בתרמיל שמספק תמיכה אורתופדית טובה לגב! בנוסף לתרמיל, כדאי להצטייד בזוג נעלי הליכה טובות, שתוכלנה לשמש אתכם לאורך זמן בשגרת האימונים.
אם אתם יוצאים להתאמן וללכת בזמן מזג אוויר חם, חשוב גם לקחת אתכם שתייה וכובע לזמן שבו אתם מתאמנים, כדי לא להתייבש וכדי לא להינזק מהשמש.  
 
טיפים והנחיות למתחילים 
אימוני ראקינג ניתן לבצע בכל רמת כושר. אם רמת הכושר הגופני ההתחלתית שלכם היא נמוכה יחסית, כדאי להתחיל בהדרגה הן מבחינת מרחק ההליכה והן מבחינת כובד המשקל בתיק הגב.
בשבוע הראשון מומלץ ללכת במסלול שאורכו 1.5 עד 2 ק"מ, עם משקל גב של 3-6 ק"ג. ככל שתתקדמו באימונים ניתן להעלות בהדרגה את דרגת הקושי של המרחק והמשקל.
לאחר חודש שבו התאמנתם 2-3 פעמים בשבוע, ניתן כבר להגיע למשקל גב של 6-10 ק"ג, ולהגדיל את המרחק לכדי 2.5 עד 4 ק"מ בכל אימון.

חשוב גם לזכור שרק אתם מכירים את עצמכם ויודעים באיזו מידה נכון עבורכם להעלות את רמת האימון.
יש להקשיב לעצמכם ולא לאתגר את הגוף יותר מדי, כדי שתוכלו ליהנות מהפעילות ולעסוק בה באופן קבוע. 

 

מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

2howbegin.jpg