מה זה ראקינג

ראקינג (Rucking) הוא השם של פעילות הליכה ספורטיבית מהנה ויעילה, שבה צועדים למרחקים שונים כאשר על הגב ישנו תרמיל הנושא משקל (רב או מועט – בהתאם לרמת הכושר והיכולת). ראקינג משמשת לחיזוק הגוף ושיפור סיבולת הלב-ריאה, ויש בה תועלות בריאותיות רבות.

ראקינג היא פעילות שיכול כל אחד לעשות, וקל מאוד להתחיל ולהתמיד בה. ההליכה יכולה להתבצע לכל מרחק שרוצים, ומשקל הגב יכול להיות כבד ככל שמתאים לכם. בדרך כלל, המשקל המומלץ לנשיאה עבור מתחילים הוא בערך 10% ממשקל הגוף, אך ניתן להעלות בהדרגה את המשקל, ככל שרמת הכושר משתפרת ואיתה היכולת לשאת משקלים כבדים יותר. 
 
כל הציוד הנדרש להליכה הוא נעליים טובות ותרמיל גב שבו ניתן לשים פריטים כבדים, כמו ספרים, לבנים, בקבוקי מים מלאים ועוד. לאחר שהכובד על הגב מגיע למשקל הרצוי, נותר רק לחפש מסלול הליכה מהנה ולהתחיל ללכת.
 
איך הגיעה לעולם שיטת הראקינג?

השם ראקינג מגיע מסלנג צבאי אמריקאי – שבו תרמיל הגב מכונה Rucksack, או בקיצור – Ruck. המקור של ספורט הראקינג הוא באימונים צבאיים שבהם חיילים צועדים מרחקים ארוכים עם תרמיל כבד על הגב. סוג אימון כזה מתבצע בצבאות רבים, וגם בצה"ל, ומשם הוא חלחל אל תוך עולם הספורט והכושר האזרחי. מבחינה היסטורית, כבר בצבאות בימי רומא העתיקה היה נהוג סוג אימון שכזה, והוא שרד עד ימינו ומוכיח את עצמו גם כיום כאמצעי אימון כושר מצוין. כיום, ראקינג היא פעילות ספורטיבית מוכרת בארה"ב ובאירופה, והיא הגיעה גם אלינו, לישראל. 
 
מי יכול ליהנות מהשימוש בשיטה?
שיטת הראקינג משפרת את הכושר ושורפת קלוריות הרבה יותר מהליכה ללא משקל על הגב. לכן, הפעילות מתאימה מאוד לכל מי שרוצה לשפר את הכושר שלו, לרדת במשקל ולבצע פעילות גופנית קבועה שהיא מאתגרת ומהנה. מי שעוסק בראקינג יכול להעלות את כובד המשקל שהוא נושא על גבו ככל שהוא מתקדם באימונים, וכן לצעוד למרחקים ארוכים יותר, וכך לאתגר את עצמו ולשפר עוד יותר את הכושר והסיבולת.

מכיוון שקל להתחיל עם ראקינג, והיא אינה מחייבת קניית ציוד יקר, מדובר בשיטה מצוינת שיכולה להתאים למעשה לכל מי שרוצה לבצע פעילות גופנית מיטיבה באופן קבוע. 

 

מעוניינים להצטרף? צרו קשר >

1whatis.jpg