האם אימוני ראקינג מתאימים לנשים?

שיטת הראקינג היא ספורט קל לביצוע, יעיל מבחינה בריאותית וגם מהנה מאוד. בניגוד לסוגי שיטות אימון אחרים, שבהם יש הפרדה לעתים בין אימונים לגברים ולנשים, ראקינג היא שיטת אימון ספורטיבית שמתאימה הן לנשים והן לגברים באופן שווה. עבור נשים שרוצות להתאמן, אימוני הראקינג מתאימים מאוד וכוללים יתרונות רבים. מדובר בשילוב של יתרונות בריאותיים וגם חברתיים, שהופכים את אימוני הראקינג למומלצים ביותר לנשים בכל הגילאים. 

יתרונות הראקינג עבור נשים
היתרונות המרכזיים של ראקינג לנשים הם קודם כל בריאותיים. מדובר בשיטת אימון שמחזקת את שרירי הליבה ואת סיבולת הלב-ריאה ובכך יש בה תועלת משמעותית לבריאות. בנוסף לכך, אימוני הראקינג שורפים הרבה יותר קלוריות מאשר הליכה ללא תרמיל גב עם משקל, והם יכולים להגיע לצריכה אנרגטית של עד פי 3 מהליכה רגילה. לכן, נשים שנמצאות בתהליך של ירידה במשקל וחיטוב הגוף, בהחלט יכולות להרוויח מאימוני ראקינג קבועים. 

זה אימון התנגדות עם משקולות למי ששונאת חדרי כושר:

נשים מבצעות אימונים אירוביים בדיוק כמו גברים, הן רצות, הולכות, מדוושות ושוחות. אך אימוני התנגדות אשר כה חשובים להן, לשימור על חוזק עצמות השלד וחיזוק השרירים, מוזנחים.

יש מספר סיבות לכך, אך השכיחות ביותר נוגעות לחשש מפני פיתוח שרירים גדולים וגם חוסר הנוחות של חלק מהנשים 

בחדרי הכושר עמוסים בגברים מזיעים מול המראה.

מה שמיוחד באימוני הראקינג שלנו שזה עונה בדיוק לצורך שלכן:

מחזק ומשמר מסת שריר, מבלי לגרום לו לגדול ולהיות "מנופח" וגם יוצר אימון התנגדות מעולה לחיזוק העצמות ורקמות החיבור.

מחקרים אחרונים מחזקים את הדעה שאיבוד מסת שריר, מסוכנת לנשים במיוחד בתחילת ובמשך גיל המעבר.

סכנת אוסטאופרוזיס, אשר יכולה להבלם ואף להשתפר כתוצאה מהליכה עם התנגדות.

הדרך הטובה ביותר לעצירה ואף לשיפור איבוד עצם, לדברי ד"ר רוברט וורמארס, מומחה למחלות עצם מבית החולים מיו קליניק, זה לבצע "הליכה אירובית עם נשיאת משקל" 


 
יתרון משמעותי נוסף טמון בכך שקל מאוד להתחיל עם שיטת האימון הזו, והיא מתאימה לכל גיל ולכל מצב גופני. אין צורך לקנות ציוד יקר כדי להתחיל ולהתאמן, וניתן לבצע את האימונים בכל מקום פתוח. לכן, האימונים אינם כרוכים בהוצאה כספית מרובה, וכל אישה יכולה להתחיל ולהתאמן, תוך נשיאת משקל בהתאם ליכולת שלה. 
 
אימון שמבצעים בצוותא
לראקינג יש גם יתרונות חברתיים. ראקינג הוא ספורט שמתאים מאוד לביצוע בצורה משותפת. כך, ניתן להכיר מתאמנים ומתאמנות חדשים, וליהנות מאימון באווירה טובה וכבילוי משותף של ממש. 
מכיוון שניתן לבצע ראקינג בכל גיל, מדובר גם בדרך מצוינת עבור נערות מתבגרות לעשות הכנה לקראת השירות הצבאי שלהן. ההליכה תוך נשיאת משקל מהווה הכנה מצוינת לאימונים בטירונות ובצבא, ויכולים לסייע לחיזוק הכושר הגופני והסיבולת לקראת השירות. 

לסיכום, ראקינג היא צורת אימון שנעשית פופולרית יותר ויותר גם בישראל. עבור נשים רבות מדובר בצורת אימון שקל להתחיל איתה וגם - לא פחות חשוב - קל להמשיך ולהתמיד בה. היתרונות הספציפיים עבור נשים (שרבים מהם תקפים גם לגבי גברים) הופכים את שיטת הראקינג לספורט מומלץ ביותר שניתן לבצע בכל תוואי שטח, בכל גיל ובכל מצב של כושר גופני, יתרונות שיכולים לדבר לליבן של נשים רבות.  

 

מעוניינים/ות להצטרף? צרו קשר >

9forwomen.jpg